šport 7-9

Podaj mi žogo. V času karantene smo tudi pri Športu skrbeli za zanimive vsebine, kljub vsemu, pa smo poskrbeli, da smo ostali povezani, tudi preko projekta: Podaj mi žogo.

Hvala učencem, ki so poslali gradivo, da je lahko nastal spodnji video.

Dnevnik aktivnosti – ves čas šolanja od doma

Zdravo. V spodaj priloženem dokumentu si oglej naloge in aktivnosti za ohranjanje zdravja in izboljšanje sposobnosti. Povratne informacije pošljete na mail ales.lindic@os-smarjeta.si ali preko E-a.

Šport od doma – OŠ Šmarjeta, 7. – 9. razred

Dodatne vsebine, ki jih lahko vključite v vadbo

Teden 25.5. – 29.5.2020

Pošiljam vam naslednji IZZIV, 6. po vrsti. Tokrat bomo bosi, in bomo koristili mišice stopala. Preizkusili se bomo na razdalji enega metra.

Tekmovanje “polžev”

Teden 20.4. – 24.4.2020

Pripravi si svoj poligon, doma na dvorišču, v gozdu, uporabi danes materiale, poglej, kaj vse najdeš v garaži, okoli hiše….

Poligon zunaj

Še en izziv, za tiste, ki vam gimnastika ne dela težav (posnetek je delo enega izmed športnih učiteljev, ki dovoljuje objavo)

Teden 14.4. – 17.4.2020

Izziv #5

Potrebuješ podlogo, plastenko (napolnjeno do polovice), mirne živce in potrpežljivost.

——> IZZIV #5 <——-

Teden 6.4. – 10.4.2020

Ne pozabite na enostavne igre, recimo TRI V VRSTO.

TRI V VRSTO

Izkoristite sedaj lepo vreme in pojdite VEN. Na sprehod, s psom, sami, z družino, izogibajte se ostalim. Skačite, tecite, na vso moč, levo-desno, gor in dol. Vsi smo dom na vasi, imamo dovolj skritih kotičkov, ki jih poznamo le mi, tako da se lahko izognemo drugim! Samo zdravo in močno telo je najboljše orožje proti boleznim in strahu!

V navodilih je razložen fartlek in predstavljena atletska abeceda.

——>> Fartlek, atletska abeceda <<——

Teden 30.3. – 3.4.2020

Obhodna vadba, 14 postaj, 25 s dela in 25 s počitka (narediš obe uri, ki jih imaš ta ta teden na urniku in vpišeš v dnevnik aktivnosti)

IZZIV #4

Bolgarski polčep

Teden 23.-27.3.2020

IZZIV #3

Izpadni korak vstran

IZZIV #2

Pobiranje papirja a5 s tal (neuspešno) 🙂

in ko mi je končno uspelo ….

Ne pozabi! Tvoja obveznost med šolanjem od doma je izpolnjevanje dnevnika aktivnosti. Vmes pa boš prejel še kakšen namig za aktivnosti, če ti je prva naloga postala dolgočasna.

Evo IZZIV #1

Izziv z WC papirjem – za trebušne mišice

Naloga: Iz spodnje abecede naredi: svoj kraj bivanja, svoje ime in priimek, ime mame, ime očeta.

ŠPORTNA ABECEDA ZA SESTAVO VAJ IZ BESED