Dragi osmošolci!

Pozdravljeni v 7. tednu pouka na daljavo. Prvomajske počitnice so hitro minile in resnično upam, da ste jih preživeli lepo ter da ste si nabrali novih moči za uspešen zaključek šolskega leta.

Želim veliko uspeha, dobre volje in vztrajnosti pri opravljanju šolskega dela. Če naletite na težavo mi to sporočite. Morebitne težave bomo rešili skupaj.  Pri delu se potrudite in ostanite zdravi 😉

Pozdravljen/a.

Poznate Pitagorov izrek in veste, da velja samo v pravokotnem trikotniku. Pogosto pa pravokotni trikotnik nastopa tudi v drugih likih in lahko v njih uporabimo Pitagorov izrek, če najdemo ustrezen pravokotni trikotnik. Ugotovitve, do katerih ste prišli prejšnjo uro, boste danes uporabili v pravokotniku, v katerem boste izračunali poljubno neznano količino.

Napiši torej naslov Pitagorov izrek v pravokotnikih in si naredi izpiske ali s pomočjo učbenika, str. 184 – 185 ali pa ob video razlagi (v razlagi je PI v kvadratu in pravokotniku – lahko prepišeš oboje, ti jutri ne bo treba ;)).

Za vajo reši v učbeniku, str. 186, naloge: 1. a, č; 3. a, d; 8., 10. ter dodatna 11. Pošlji fotografijo opravljenega dela.

Ne pozabite, da imamo v torek zopet ZOOM srečanje 😉 Navodila so v spletni učilnici.