NARAVNE IGRAČE

Koliko možnosti in priložnosti nam daje ta zanimivi čas, v katerem se nahajamo s svojimi otroki. Smo doma, imamo več časa in predvsem končno lahko spet odpremo oči za svet okoli nas.
Starši se precej bolj zavedamo omejenih finančnih sredstev, ki so nam na voljo, vemo, da so nekatere trgovine zaprte in ko se mladež naveliča že vseh iger, ki jih premoremo doma, kaj nam ostane? Narava in odpadni materiali, ki bi jih pred časom, ko virus še ni razsajal, brez pomisleka odvrgli stran, zdaj pa nam lahko še marsikaj prav pride.

Jogurtovi lončki, rolice, plastenke…
Pobrskajte po spletu, nemalo možnosti je, kaj lahko vse naredimo. Ali pa se spomnite, kaj so že prinesli iz vrtca ali šole – rjava ušesa na rolici WC papirja, brčice in navihan nosek, pa že imamo zajčka in velikonočno vzdušje, ki je že počasi pred vrati. Tipalke iz slamic, rumeni obrazek in krilca iz papirja, pa imamo čebelico.

Tkanine, obleke z luknjami, šivanka in nit
Četudi nismo ravno spretni v šivanju ali ne znamo skvačkati rokavic ali šala, šivanko v roke pa le še znamo vzeti in iz oblek, ki so že odslužile svojemu namenu narediti punčko iz cunj, lutko, hobotnico ali zajčka. Otroci bodo uživali, ko jih bomo naučili čisto osnovnih veščin, z narejenimi lutkami pa še zaigrali v našem družinskem lutkovnem gledališču!

Kartoni
Kartoni takšni in drugačni. Veliki, v katere se lahko stlačijo malo mlajši in si predstavljajo, da so strojevodja svojega vlaka, ki pelje v čudežno deželo. Malo manjši kartoni lahko postanejo del maske, krasno se da izrezati robotovo glavo. Čisto majhni kartoni, npr. tisti, kjer so bili prej robčki za brisanje nosu pa s svojo zanimivo poslikavo lahko poskrbijo za nešteto novih domišljijskih iger ali pa služijo za sestavljanko, ki jo izrežemo sami.

Gozd in njegove neskončne skrivnosti
Želodi, storži, palice, veje… Nešteto možnosti, da se veje spremenijo v meče ali v naravne gugalnice, celo v povodec za kužka, ki ga odigra očka. Naravne zaklade si naberimo in nesimo domov. Prazne polževe hišice, storži in plodovi dreves doma z malo lepila in barvami postanejo del čudovitih idej in skulptur, ki jih bodo oblikovali naši otroci.
Smo v času, ki nam daje priložnost, da se vrnemo nazaj k sebi, k naravi, k našim otrokom. Zazrimo se v njihove iskrive očke in z veseljem pojdimo z njimi na travnik in v gozd, tam nas čaka veliko zanimivih reči!

Sabina Dogenik
www.posvetovalnica.si